×

Cvičení pánevního dna pomáhá k otěhotnění i při inkontinenci

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinecne. Všechny tyto ženské obtíže může vyřešit speciální cvičení pánevního dna. Ženám jej nově nabízí Vítkovická nemocnice. Kurz “Probuď sílu svého pánevního dna” zahrnuje osm lekcí a je určen ženám jakéhokoliv věku.

“Každá lekce zahrnuje rozcvičku, cvičení pánevního dna, dechové, relaxační i bioenergetické cvičení. Součástí kurzu je také upozornění na špatné návyky, které zatěžují pánevní dno, nebo informace o různých mýtech a nepravdách.” říká Zuzana Damborská, ergoterapeutka oddělení léčebné rehabilitace.

Kurz zaměřený na cvičení pánevního dna pomáhá ženám při bolestivé menstruaci, mírní bolesti beder, zlepšuje nechtěný únik moči či neplodnost, také mírní gynekologické obtíže nebo komplikace během těhotenství. Zároveň ale pomáhá všem ženám nalézt znovu ztracenou vitalitu a radost ze života, včetně sexuálního.

“Cvičení pánevního dna je vhodné pro zájemkyně s nejrůznějšími ženskými obtížemi, ale i pro všechny ženy, které jen chtějí objevovat a rozvíjet své ženství z vlastního nitra. Pánevní dno je těžištěm naší životní síly, vitalit, sexuality i plodnosti a zaslouží si patřičnou pozornost”, říká Zuzana Damborská.