×

Tiskové zprávy

Léčbu neplodnosti komplikuje především pozdní vyhledání lékařské pomoci, přitom věk je zcela zásadním faktorem!

Praha, 24. listopad 2015

Průměrný věk prvorodiček se stabilně každým rokem ze společensko-ekonomických důvodů zvyšuje a společně s tím tak vzrůstá i průměrný věk žen, které vyhledávají z důvodu neplodnosti lékařskou pomoc. Ve věku 35+ je ale poměrně pozdě a kolem 40. roku je plodných jen 3-5 % žen. O tom, jak je důležité se na odborníka obrátit včas, se rozpovídala MUDr. Kateřina Veselá, , Ph.D., z brněnského IVF centra Repromeda.

Celou tiskovou zprávu a fotografie k užití si můžete stáhnout na odkazu níže.

Stáhnout (1.86 MB)

STUDIE: Neplodnost způsobuje obrovský komunikační problém párů

Praha 6. listopadu 2014

Neplodnost, která v současné chvíli postihuje až čtvrtinu párů v České republice, představuje obrovský komunikační problém a zátěž pro vztah. Stres a nejistota jsou nejčastější příčinou rozchodu partnerů. Muži se se situací vyrovnávají hůře, velmi často také neznají možnosti a způsoby odborného vyšetření. Některé studie odhadují, že zhruba v roce 2070 může být počet spermií u mužů až nulový.

Celou tiskovou zprávu si můžete stáhnout na odkazu níže.

Stáhnout (86 kB)

AKCE: Den otevřených dveří v IVF centrech

Praha 4. května 2015

Celá Evropa, Českou republiku nevyjímaje, řeší problém neplodnosti a stárnutí obyvatelstva. Statistiky uvádějí, že neplodná je u nás až čtvrtina všech párů a že za posledních 25 let se počet spermií u mužů snížil o 60 %. Právě u počtu spermií přitom vědci předpokládají, že se bude i nadále snižovat. Ač nejde o populární tvrzení, šance setkat se s tímto problémem tak v průběhu času roste. Jak se ale dá neplodnosti čelit? Kde proti tomuto problému bojují s použitím nejmodernějších technologií a posledních poznatků vědy? Poznejte česká IVF centra během dne otevřených dveří, který se koná v pátek 15. května 2015!

Celou tiskovou zprávu si můžete stáhnout na odkazu níže.

Stáhnout (87 kB)

MÝTY O NEPLODNOSTI: Největší vliv má na psychiku párů

Praha 9. února 2015

Ačkoli se u nás první dítě “ze zkumavky” narodilo už v roce 1982 a v posledních letech počet mužů i žen, kteří vyhledávají pomoc center asistované reprodukce, strmě roste, koluje mezi veřejností o tomto tématu stále řada polopravd a mýtů. Ty jsou způsobeny jak nedostatečnou informovaností, tak “virálním” šířením často zavádějících informací na nejrůznějších fórech nebo jednoduchým sdílením příběhů “jedna paní povídala”.

Celou tiskovou zprávu si můžete stáhnout na odkazu níže.

Stáhnout (87 kB)